Kosmetolog Karolina Szromek
W okresie letnim skóra jest narażona na destrukcyjne działanie promieniowania UV. Promieniowanie UV ma bardzo negatywny wpływ na skórę, gdyż wpływa na degradację lipidów w naskórku, które są ważne aby skóra zachowała odpowiednie nawodnienie. Właściwe nawilżenie skóry jest kluczowe do zachowania jej zdrowego i młodego wyglądu. Co więcej komórki potrzebują wody, aby wszystkie procesy w skórze przebiegały sprawnie. Promieniowanie UV powoduje, również elastozę posłoneczną, czyli nagromadzenie nieprawidłowych włókien elastyny. Elastyna jest białkiem odpowiadającym za sprężystość skóry. W trakcie narażenia skóry na działanie promieni słonecznych dochodzi, także do produkcji enzymów niszczących włókna kolagenowe. Obecnie wiadomo, iż włókna te są bardzo istotne do zachowania młodej skóry. Najważniejszym kolagenem w skórze jest kolagen typu I oraz III. Kolagen nadaje skórze elastyczność i sprężystość. Degradacja włókien kolagenowych będzie zatem skutkowała pojawieniem się zmarszczek oraz bruzd. Oczywiście promieniowanie UV jest potrzebne do syntezy witaminy D w skórze, natomiast należy pamiętać, iż już po 15 minutach uzyskuje się wystarczającą ilość witaminy D.
Dlatego warto, po okresie letnim zadbać o właściwą regenerację i nawilżenie skóry. Składnikami, które będą nawilżały i regenerowały skórę są między innymi: trehaloza, kwas mlekowy, glikolowy, laktobionowy, glukonolakton, beta-glukan, kwas hialuronowy, ceramidy, skwalen, peptydy, witamina E,C,F ( czyli NNKT), glutation, kwas ferulowy, retinol. Jest naprawdę sporo składników aktywnych, które warto uwzględnić w codziennej pielęgnacji. Składnikiem na, który warto zwrócić szczególną uwagę jest kwas bursztynowy. Kwas ten doskonale działa przeciwstarzeniowo ponieważ wspiera produkcję najważniejszych składników skóry. Ponadto wpływa na produkcję ATP w komórkach. Dzięki czemu usprawnia znacznie ich pracę. Zabiegami, które poleca się po lecie są między innymi peelingi, chemiczne, mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa, terapia wodorem, infuzja tlenowa.
Peelingi chemiczne znacznie wpływają na odnowę skóry, ponieważ ułatwiają złuszczenie warstwy rogowej oraz stymulują skórę do produkcji kolagenu i glikozaminoglikanów takich jak np. kwas hialuronowy. Peelingi sprawdzają się też w redukcji przebarwień, gdyż hamują produkcję melaniny ( barwnika skóry) oraz zmniejszają widoczność przebarwień już istniejących. Mikronakłucia również stymulują skórę do produkcji ważnych białek i innych składników macierzy międzykomórkowej. Terapia mikronakłuć doskonale sprawdza się z takimi składnikami aktywnymi jak kwas bursztynowy, peptydy czy egzosomy. Mezoterapia igłowa dostarcza skórze ważnych składników takich jak kwas hialuronowy, witaminy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe. Metoda bezpośredniego podania do skóry mezokoktajli niebagatelnie zwiększa prawidłowe funkcjonowanie komórek i pobudza je do pracy. Terapia aktywnym wodorem stanowi doskonały wstęp do wszystkich powyższych metod stymulacji skóry. Wodór jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów niweluje działanie wolnych rodników, działa przeciwzapalnie, przeciwstarzeniowo. Podczas zabiegu oczyszczania wodorowego dochodzi do złuszczenia martwych komórek naskórka oraz stymulacji mikrokrążenia skórnego. Dlatego warto każdą terapię skórną rozpocząć oczyszczaniem wodorowym. Po lecie uwzględnij w swojej pielęgnacji domowej składniki nawilżające i stymulujące komórki skóry. Warto, także udać się na zabiegi do kosmetologa, które dobierze odpowiednią terapię regenerującą dla Twojej skóry.
Skontaktuj się